بلاگ

برند سیتیزن: از آغاز تا کنون

برند سیتیزن: از آغاز تا کنون

برند سیتیزن: آغاز راه

سیتیزن یکی از برندهای معروف و محبوب ساعت‌سازی است که در ژاپن مستقر شده و دارای تاریخچه‌ای غنی و پر از نوآوری‌ها است. این برند در سال ۱۹۱۸ با نام موسسه تحقیقات ساعت شوکوشا (Shokosha) تأسیس شد و در سال ۱۹۲۴ اولین ساعت جیبی خود را با نام سیتیزن (Citizen) به بازار عرضه کرد. این نام توسط شهردار وقت توکیو، آقای شیمپی گوتو، انتخاب شد که امیدوار بود که این ساعت یک کالای لوکس در دسترس عموم مردم در هر بخش از جهان باشد. در سال ۱۹۳۰ شرکت ساعت سازی سیتیزن رسماً شکل گرفت و در سال ۱۹۳۱ اولین ساعت مچی خود را تولید کرد.

سیتیزن در طول تاریخ خود همواره به دنبال ارائه ساعت‌های با کیفیت، دقیق، زیبا و پیشرفته بوده است. این برند از اولین‌ها بود که ساعت‌های ضد ضربه، ضد آب، خودکار، کوارتز، اکو-درایو، رادیو کنترلی و ماهواره‌ای را معرفی کرد. سیتیزن همچنین در زمینه‌های ساعت خلبانی، ساعت غواصی، ساعت اسپرت و ساعت جواهرنشان نیز فعالیت داشته و محصولات متنوع و متناسب با سلیقه‌های مختلف را ارائه کرده است. سیتیزن در سال ۲۰۰۸ برند ساعت بلووا (Bulova) را خریداری کرد و در سال ۲۰۱۹ سالگرد ۳۰ سالگی ساعت اکو-درایو را جشن گرفت.

ادامه مسیر ساعت سازی

سیتیزن در دهه ۱۹۶۰ با همکاری شرکت ساعت سازی آمریکایی بولوا، تکنولوژی کوارتز را به کار گرفت و ساعت‌هایی با دقت بالا و کمترین انحراف زمانی را تولید کرد. سال ۱۹۷۶، سیتیزن موفق شد اولین ساعت کوارتز با دقت ۳ ثانیه در سال را ارائه دهد. در سال ۱۹۷۸، سیتیزن اولین ساعت کوارتز آنالوگ با نمایشگر ال‌سی‌دی (LCD) را معرفی کرد. ۱۹۸۲، سیتیزن اولین ساعت غواصی با مقاومت ۱۳۰۰ متر در آب را ساخت. در سال ۱۹۸۵، سیتیزن اولین ساعت جهانی با نمایش ۲۴ منطقه زمانی را عرضه کرد. در سال ۱۹۸۶، سیتیزن اولین ساعت صوتی با قابلیت خواندن زمان و تاریخ را ابداع کرد.

سیتیزن در دهه ۱۹۹۰ با ایجاد تکنولوژی اکو-درایو، یکی از پیشگامان ساعت‌های محیط زیستی شد. این تکنولوژی امکان می‌داد که ساعت‌ها با استفاده از هر منبع نوری، اعم از خورشیدی یا مصنوعی، شارژ شوند و نیازی به تعویض باتری نداشته باشند. در سال ۱۹۹۳، سیتیزن اولین ساعت اکو-درایو با قابلیت تنظیم خودکار زمان با استفاده از سیگنال‌های رادیویی را روانه بازار کرد.سال ۱۹۹۵، سیتیزن اولین ساعت اکو-درایو با قابلیت تنظیم خودکار تقویم تا سال ۲۱۰۰ را عرضه کرد. ۱۹۹۶، سیتیزن اولین ساعت اکو-درایو با قابلیت نمایش فاز ماه را معرفی کرد.

اما بعد

سیتیزن در دهه ۲۰۰۰ با ارائه ساعت‌های ماهواره‌ای، یکی از پیشتازان ساعت‌های هوشمند شد. این ساعت‌ها با استفاده از سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS)، می‌توانستند زمان و مکان را با دقت بالا تعیین کنند و به صورت خودکار تنظیم شوند. در سال ۲۰۰۱، سیتیزن اولین ساعت ماهواره‌ای با قابلیت نمایش ۳۰ منطقه زمانی را ارائه داد. سال ۲۰۰۳، سیتیزن اولین ساعت ماهواره‌ای با قابلیت نمایش فشار هوا، ارتفاع و دما را عرضه کرد. ۲۰۰۶، سیتیزن اولین ساعت ماهواره‌ای با قابلیت نمایش سرعت و مسافت را معرفی کرد.

سیتیزن در دهه ۲۰۱۰ با ایجاد ساعت‌های هوشمند، یکی از رهبران ساعت‌های ارتباطی شد. این ساعت‌ها با استفاده از بلوتوث، می‌توانستند با تلفن همراه، تبلت و رایانه همگام شوند و اطلاعات مختلفی را نمایش دهند. در سال ۲۰۱۲، سیتیزن اولین ساعت هوشمند با قابلیت نمایش ایمیل، پیامک، تماس و آلارم را ارائه داد. سال ۲۰۱۴، سیتیزن اولین ساعت هوشمند با قابلیت نمایش آب و هوا، اخبار، تقویم و رویدادها را عرضه کرد. ۲۰۱۶، سیتیزن اولین ساعت هوشمند با قابلیت نمایش ضربان قلب، کالری، گام‌شمار و خواب‌شمار را معرفی کرد.

امروز…

سیتیزن امروزه یکی از بزرگترین و موفق‌ترین شرکت‌های ساعت‌سازی جهان است که با شعار «شروع بهتر اکنون» (Better Starts Now) همیشه به دنبال بهبود و نوآوری است. این برند با توجه به نیازها و انتظارات مشتریان خود، ساعت‌هایی با طراحی، کارکرد و قیمت متفاوت را تولید می‌کند. هر یک از آنها دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. سیتیزن با ارزش‌گذاری بر روی اصولی مانند کیفیت، دقت، زیبایی، پایداری، تکنولوژی و مسئولیت اجتماعی، سعی دارد تا ساعت‌هایی بسازد که نه تنها نشان‌دهنده زمان باشند، بلکه نشان‌دهنده شخصیت و سبک زندگی هر فرد باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *